Par zivju zvejošanu komerciālos nolūkos

No Intas saņēmu jautājumu par šo tēmu. 

Ziņa: Laba diena !!! Pārskrēju pāri informācijai , neieraudzīju tēmu par zivju zvejošanu .. Jautājums ir šāds – ja Ir Latvijā reģistrēts kuģīties , kurš nodarbojas ar piekrastes zveju , viss atbilstoši LV likumdošanai ..Un, ja ir vēlēšanās ar šo kuģīti zvejot Norvēģijā , nododot zivis norvēģu uzpircējiem , kur varētu iegūt info par nepieciešamo dokumentu paketi , iespējām , vai ir tāda prakse ? Licences , reģistrācija, nodokļi .. ? Paldies , ja dosiet kādas norādes informācijai , varbūt ir pazīstams kāds latvietis , kurš strādā zivju nozvejas sfērā …

Atbilde:

Labdien, Inta!

Jā, laba ideja izveidot tēmu par zvejošanu. Es gan teiktu – par makšķerēšanu. Mans blogs ir domāts kā atbalsts privātpersonām, nevis uzņēmējiem.

Bet nedaudz paskatījos, kas un kā… Informācija pārsvarā norvēģu valodā.

Par visām tām lietām, ko Jūs jautājāt, ir apraksts, kā soli pa solim visu darīt, par licencēm, par reģistrēšanos, utt. –   Zvejniecības direktorāta mājas lapā – http://www.fiskeridir.no/Yrkesfiske/Tema/Hvordan-bli-fisker

Par kuģu un kuģīšu lietām (reģistrēšanu, u.c.) informācija ir Jūrniecības ditektorāta mājas lapā – https://www.sjofartsdir.no/

Muitas mājas lapā ir informācija par to, ka mazu zvejas kuģīšu ievešanu neapliek ar nodevām – http://www.toll.no/no/varer/bat/fartoy/ , bet par to vēlreiz pārliecinieties muitā, vai tas attiecas arī uz Jūsu gadījumu, jo citu informāciju neatradu. Droši zvaniet vai rakstiet viņiem. Norvēģijā “visas” kļūdas maksā ļoti dārgi.

Norvēģijas svaigo (jēlo) zivju apvienības mājas lapā daudz noderīgu informāciju var atrast, bet šeit būs saite uz iepirkumu cenām – http://www.rafisklaget.no/portal/page/portal/NR/PrisogStatistikk/Minstepris ,
bet šeit – par zivju pieņemšanas punktiem (fiskemottak)http://www.rafisklaget.no/portal/page/portal/NR/Salgavfangst/Fiskemottak .

Zivis var tirgot arī restorāniem.
Noteikumi – https://lovdata.no/dokument/SF/forskrift/2014-05-06-607?q=Landingsforskriften ,
vai arī raksts Zvejnieku un makšķernieku avīzē, kur būtība izklāstīta vienkāršā valodā – https://fiskeribladetfiskaren.no/nyheter/?artikkel=41631 .

Un parūpējieties par līgumu ar izvēlēto zivju uzpircēju.

Jāreģistrē uzņēmējdarbība. Atkarībā no mērķiem tas varētu būt kā individuālais komersants (enkeltpersonforetak) vai SIA (ASaksjeselskap). Kas tās par uzņēmējdarbības formām ir Norvēģijas likumdošanas izpratnē un kā uzņēmumus reģistrēt, informācija valst vienotajā sistēmā Altinn.no.
Par enkeltpersonforetakhttps://www.altinn.no/no/Starte-og-drive-bedrift/Forberede/Velge-organisasjonsform/Enkeltpersonforetak/ .
Par aksjeselskap – https://www.altinn.no/no/Starte-og-drive-bedrift/Forberede/Velge-organisasjonsform/Aksjeselskap-AS/  .
Attiecīgu informāciju var iegūt arī Uzņēmumu reģistra mājas lapā – https://www.brreg.no/bedrift/ .

Par grāmatvedību un nodokļiem. “Draugu” domu biedru grupās saistībā ar Norvēģiju regulāri ir piedāvājumi sniegt grāmatvedības pakalpojumus un attiecīgas konsultācijas. Jebkurā gadījumā, grāmatvedības pakalpojumu sniegšana ir populāra un grāmatvedi atrast nebūs grūti. Ja grāmatvedību uzticēsiet citam, tad svarīgi, ka likumdošana nosaka, ka grāmatvedības pakalpojumus var sniegt licencēts grāmatvedis (autorisert regnskapsfører), bet, ja izvēle būs enkeltpersonforetak, tad ar grāmatvedību var tikt galā pats un minētā licence nav vajadzīga. Norvēģijā ir vairākas grāmatvedības programmas, kas domātas, lai ar grāmatvedības lietām tiktu galā pats. Nodokļi – to apmērs atkarīgs no uzņēmējdarbības formas un ienākumiem.

Pazīstama neviena nav, kas darbotos šajā jomā, bet ir nojausma, ka Norvēģijā šāda nodarbošanās ir ierasta lieta. Arī privātpersona var hobija veidā nozvejotās zivis nodot uzpircējiem, bet arī tad attiecīgi jāreģistrējas un ienākumi no šī hobija nedrīkst pārsniegt NOK 50 000 kalendārajā gadā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s